Projekt Veselé zoubky

 Naši prvňáci se v posledním květnovém týdnu účastnili projektu Veselé zoubky. Preventivní program nám nabídla společnost DM drogerie, poskytla metodické materiály a poslala každému žákovi malý dárek. Děti se pomocí interaktivního programu, kterým je provázel Hurvínek, seznámily s tím, jak vypadá zub uvnitř, jak vzniká zubní kaz a také jak kazu můžeme předcházet. Zopakovaly si nejen správnou péči o zuby, ale také to, co zubům škodí. Všechny úkoly svědomitě plnily. Hurvínkovi pomohly nakoupit správné potraviny a hravě zvládly i doplnit slova do doplňovačky. Krátký film  Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek? se nám všem moc líbil. Třešničkou na dortu byl pro děti dárek v podobě zubní pasty, kartáčku, brožurky a žvýkaček.

Děti byly spokojené a věřím, že si z projektu odnesly důležité informace.

Mgr. Jana Hrdličková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.