Exkurze do Olomouce

Naše třída se v rámci projektu Pokusné ověřování vypravila na exkurzi do Olomouce. Leo expres nás pohodlně dopravil až na místo, kde jsme nejprve splnili hlavní účel cesty, totiž ověření programu Sen biskupa Karla, který pro nás připravilo Muzeum umění Olomouc. Cesta časem pomocí tabletů se nám velice líbila a nenašel se nikdo, kdo by rušil nebo se ulejval. Následovala prohlídka olomouckého hradu, katedrály sv. Václava, kostela sv. Mořice, procházka kouzelnými starobylými uličkami Olomouce, zastavili jsme se také na Horním náměstí s radnicí, orlojem a sloupem Nejsvětější trojice. Po noci strávené v krásném hostelu Long Short Story jsme si prohlédli i Dolní náměstí, nakoupili si místní specialitu – olomoucké tvarůžky, poté jsme historickou částí s arcibiskupstvím a jen neradi se vydali k vlaku na zpáteční cestu. Tuto exkurzi nám bude připomínat nástěnka, kterou si ve třídě chystáme nejen z fotografií, ale i z vlastnoručních kreseb památek Olomouce.

Žáci 6. B

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.