Jak přelstít suchou budoucnost…

V pondělí 25. března navštívila školu lektorka Mgr. Markéta Haštabová z ICM Slaný. Protože v hodinách ekologie o vodě, o šetření s vodou či o ekologických katastrofách hodně mluvíme, byli jsme na nové informace dobře připraveni. První hodina proběhla formou přednášky, v níž jsme se dozvěděli mnoho příkladů z praxe, něco o tání ledovců i o hrozbě zatopení Paříže ledovcovou vodou. Druhá hodina byla více než akční. Rozdělili jsme se na skupinky a každá měla promyslet způsob řešení některé situace. Možná si řeknete, co takové děti mohou promyslet? Ale řešení byla zdánlivě jednoduchá. Kapající kohoutek? Ne, neopravíme ho my, žáci, jen na něj ale musíme někoho upozornit. Protéká na klučičích toaletách voda? Neodejdu lhostejně zpátky do třídy, ale nahlásím takovou situaci třeba ihned po cestě do třídy v ředitelně či u paní hospodářky. Oni si již poradí, koho zavolat. Přednáška se nám moc líbila, napadla nás při ní spousta příkladů, jak vodou můžeme šetřit i my, děti.

Ing. Hana Voříšková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.