Listování

Projekt Listování má šestnáctiletou tradici, u nás ve škole byl letos již potřetí. Jedním z otců projektu je Lukáš Hejlík, který se svými kolegy představuje zajímavé knihy formou scénického čtení. Od této formy čtení knih se ale tzv. listování liší tím, že text je vizualizován pomocí kostýmů, rekvizit, pěveckými či tanečními vložkami, často i spoluprací s diváky. Listování prostě přibližuje knihy dětem jinou formou a pomáhá tak podporovat rozvoj dětského čtenářství.

Letos k nám Hejlíkova skupina zavítala s knihou Myši patří do nebe autorky Ivy Procházkové. Dětem z prvního stupně se moc líbila a odměnily herce obrovským potleskem. Pro druhý stupeň jsme z jejich nabídky vybrali knihu Markéty Baňkové Straka v říši entropie. Žáci se dobře zahraným vtipům nejen zasmáli, ale vzhledem k lehce naučné povaze knihy možná některé fyzikální zákony i lépe pochopili. Všichni už se těšíme na další Listování.

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.