Výzva pro chemika

Spolana Neratovice uspořádala společně s Gymnáziem Václava Beneše Třebízského ve Slaném a Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje chemickou soutěž s názvem Výzva pro chemika. A protože naši osmáci mají výzvy rádi, rozhodli jsme se zúčastnit, a to rovnou v počtu tří týmů. Jejich úkolem bylo dle doručených instrukcí vytvořit videonahrávku o pokusu, který byl pro všechny účastníky stejný. A protože fantazii se meze nekladou, jsou vzniklá videa opravdu netradiční a zábavná 🙂

Všechny musím pochválit za odvahu, zápal a plné zapojení do projektu. Sami žáci předem netušili, kolik času, energie i trpělivosti bude potřeba. S minimální pomocí zvládli nelehký úkol a v konkurenci padesáti oslovených základních škol a konečných sedmnácti zaregistrovaných týmů dosáhli obrovského úspěchu – dva ze tří našich týmů postupují mezi šest nejlepších do dalšího kola, které se koná 28. března ve slánském gymnáziu. Z tohoto kola pak nejlepší 3 týmy postupují do finále, které proběhne na půdě Spolany Neratovice. Jsem na „svoje děti“ hrdá a doufám, že se nám podaří postup do finále. Držte nám palce!!!

Ing. Jana Lišková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.