Den otevřených dveří na Pražském hradě

  Dne 8. října 2018 navštívili žáci 5. A a 5. B Pražský hrad v rámci akce Den otevřených dveří. Měli příležitost prohlédnout si reprezentační prostory, které běžně nebývají veřejnosti přístupné, např. Španělský sál, Zrcadlový sál, Prezidentský salonek. V průběhu prohlídky se od přítomných kustodů dozvěděli některé informace o protokolárních pravidlech při státních návštěvách, jmenování soudců, předávání státních vyznamenání, dokonce i o výběru vhodné květinové výzdoby při různých příležitostech. Druhá část exkurze probíhala v Jízdárně Pražského hradu, kde je k vidění výstava Doteky státnosti, která mapuje 100 let naší republiky. Známé, méně známé i neznámé informace jsou rozděleny do několika sekcí. Zároveň je možné shlédnout dokumenty z různých období republiky, které běžně nejsou k vidění. Při odchodu z Pražského hradu viděli žáci ještě velké střídání stráží. Dopoledne na Pražském hradě bylo příjemné a uteklo rychle. Páťáci se vraceli domů veselí a spokojení a v mobilech si vezli spousty fotek na památku.

Mgr. Lenka Fialová

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.