Noc s Andersenem

Podesáté se naše škola zapojila do projektu podporujícího zájem dětí o čtení. Organizuje ho Klub dětských knihoven SKIP ČR od roku 2000. Tohoto ročníku se zúčastnilo i dalších 30 zemí světa. Leitmotivem letošního pohádkového nocování byly příběhy z knihy Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka, neboť si letos připomínáme 90. výročí vzniku Čapkovy knížky a 80. výročí od prvního vydání příběhů Rychlých šípů. Proto si Andersenky a Anderseni připravili svůj vlastní program plný kouzelných příběhů a setkání s knižními hrdiny. Vzniklo mnoho vlastních příběhu, výtvorů a výrobků. Po čtení a tvoření následoval z pohledu dětí zlatý hřeb večera: bojovka. Nočních tras bylo hned několik, ale všichni si tu svou určitě užili, protože kdy se vám naskytne taková příležitost vidět chodby, třídy nebo školní dvůr bez denního světla. Po zdolání cesty nás na obrazovce pozdravil velvyslanec z Dánska a krátce nás seznámil s H. Ch. Andersenem. Jako každý rok to byla super noc. Škola se trošku otřásala v základech, ale snad to její statiku nenarušilo. Velké poděkování patří všem, kteří se na nocování podíleli. Za všechna Anderseňata děkuji pedagogům, kteří připravili pestrý program, pomocníkům, kteří připravili noční trasu, ale velké díky patří i všem maminkám, babičkám a všem ostatním za dobrůtky ke snídani. Už se těšíme na další Noc s Andersenem!

Lucie Dragounová

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.