Biolog Jiří Hulcr u nás ve škole

V červnu mezi nás zavítal bývalý žák této školy, pan Hulcr, který nám přišel povídat o „zajímavé“ biologii. Nejprve zavzpomínal na naši školu a poté vysvětlil, že ho odmala zajímal přírodopis i cestování, a tak se rozhodl pro studia na Biologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Nyní žije se svojí rodinou na Floridě, kde přednáší na univerzitě a publikuje odbornou literaturu o ekologii kůrovcovitých. Procestoval už pěkný kousek světa, z cest si přivezl  mnoho vzpomínek i materiálů ke své vědecké práci. Stal se zakládajícím výzkumným pracovníkem výzkumné skupiny Emerging Threats for Forests a ve své vědecké práci  neustále  pokračuje. Jeho vyprávění bylo velmi zajímavé, připomněl nám, že se máme pilně učit cizí jazyky a jít si za svým snem. Na závěr jsme si mohli prohlédnout jeho soukromou sbírku bezobratlých, některé druhy známe jen z učebnic či encyklopediií!

Žáci 2. stupně

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.