Školní družina

Koktejlová družina

To takhle jedno páteční odpoledne jsme si pro děti připravili překvapení v podobě koktejlového dne. Děti si mohly vybrat z mnoha příchutí a zajímavých názvů koktejlů a moc je bavilo střídat jak chutě šťáv a džusů, tak názvy, které jim přišly velmi zábavné, a chtěly hledat chuť, která se pod nimi skrývá.

Paní učitelky jim koktejlky s láskou připravovaly, a když už měly děti plná bříška, daly si zasloužený drink i ony.

Moc jsme si to užili, protože i počasí nám přálo, bylo totiž nádherné, teplé odpoledne. Domů jsme všichni odcházeli nadmíru spokojení, nejen proto, že na nás čekal krásný jarní, sluníčkem provoněný víkend!

 

 

Čarodějné odpoledne

29. dubna 2022 proběhlo v rámci školní družiny čarodějné odpoledne. Na děti čekala strašidelně vypadající, ale hodná čarodějnice. Ta je provázela soutěžemi, které si pro ně připravila společně s družinovými učitelkami.

 

Za každou soutěž, kterou děti zvládly, dostaly razítko, a když už měly plný počet bodů, dostaly děti zaslouženého buřtíka. Toho si pak opekly na našem čarodějném ohni. Zatancovali jsme si společně čarodějný tanec a odpoledne jsme zakončili předáním diplomů a leteckých řidičských průkazů.

 

 

 

Práce našich šikovných dětí:

Stále nás v družině baví něco vytvářet, učit se něčemu novému a vidět, jak pod našima ručičkama vzniká výtvor, na který můžeme být pyšní. Vždy svým dětem velmi ráda a s láskou pomáhám, aby měly příjemný pocit z dobře odvedené práce a byly na sebe hrdé. Největší radost mají, když vidí své práce na nástěnce a ostatní žáci nebo paní učitelky nás pochválí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarní tvoření

Naše oddělení žáčků I.B a III.B se snaží svůj odpolední čas využít nejen k zábavným činnostem, ale také k těm tvořivým, které děti naučí pracovat s několika technikami najednou. Blížící se jaro se snažíme přivítat veselými barvami, a tak jsme vlastními ručičkami, které jsme obkreslili na barevný papír, vytvořili papoušky, jimž jsme hlavičky dobarvili podle vlastní fantazie.

Další den jsme se věnovali prvním jarním květinkám a pomocí vatových tampónků, temper a vystříhaného barevného papíru jsme modelovali sněženky.

Děti se vždy u společného tvoření zasmějí a paní vychovatelku pobaví veselými historkami.

 

 

 

 

 

Karneval

V rámci našeho měsíčního tématu, který měl podtext „Karneval “ , jsme pořádali pro naše děti ve všech družinových skupinách karnevalový rej, kde všichni mohli zazářit ve svých oblíbených karnevalových kostýmech. Čím legračnější kostým, tím bylo naše odpoledne zábavnější. Celým karnevalem  provázela jedna „domorodá divoženka „, která se  představila  svým domorodým jménem jako Sluneční svit a představila i další divoženky z kmene řídících, a to Tvrdou patu, Třetí oko a Lučního motýla. Ti všichni se starali o zábavu našich dětských pokladů, a jak bylo vidět na výrazech dětských roztomilých tvářiček, tak se odpoledne plné karnevalového rejdění opravdu povedlo.

Děti si to skvěle užily, tancovalo se, soutěžilo a hlavně odměňovalo. A za nás, domorodé divoženky, mohu říci jediné, pro nás byly největší a nejsladší odměnou úsměvy a jiskry v očích našich družinových pokladů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Družina v novém školním roce

Práce v družině děti moc baví, rádi bychom dnes, na konci prvního pololetí, představili úžasné věci z prvního oddělení.

První album je ještě vánoční, kdy děti vytvářely vánoční přáníčko pro rodiče. Na papír  si namalovaly vánoční kometu, kterou následně nalepily na přeloženou čtvrtku. Kometu potřely dle své fantazie tekutým lepidlem a zasypaly vždy vybrané místo třpytkami, které si mohly zvolit v různých barvách. Když se dětem zdála vytvořená úvodní strana dostatečně připravená, napsaly uvnitř přání pro rodiče nebo prarodiče a dokreslily vánočními motivy.

Druhé album je novoroční, kdy si děti vyráběly andílky, aby je chránily po celý nový rok. Andělské talismánky si děti tvořily z korálků, ke kterým přidávaly křidélka a hlavičky, vše si mohly vybrat ze široké škály barev. Práce na toto téma je velmi bavila, a to tak, že se k nám přidaly i ostatní družinky. Děti si na vlastní žádost vyráběly andílky i pro své rodiny a skončit jsme museli jen proto, že nám došel materiál. Za pomoci paní vychovatelky se andílci upevnili a přidali jsme k nim šňůrku, aby se dali použít též jako přívěšek na klíče. Děti byly velmi nadšené a práce nám šla rychle od rukou, den utekl jako voda a děti domů odcházely naplněné štěstím a radostí.

Ve třetím albu jsou sněhuláčci. Tady jsme spojily více technik, u nichž ručičky trénovaly jemnou motoriku.
Děti si na tmavý podklad nalepily vatové tampónky do tvaru sněhuláka. Fixem dokreslily obličej a knoflíky. Z červeného papíru si vystřihly nos do tvaru mrkve a také pokrývku hlavy, ať už do tvaru hrnce nebo kulichu, nechala jsem na dětech, co si samy zvolí. Když byl sněhuláček hotový, připravila jsem dětem štětce a tempery, aby jemným ťukáním dodělaly sněhové vločky a sněhový podklad pod sněhuláka.

Teď koncem ledna jsme vyráběli kulichy. Děti si nalepily šablonu a následně si lepily proužky shrnutého krepového papíru, lem kulichu udělaly z papírového kapesníku, šňůrky jsme vystřihli z provázku a bambulky udělali z vaty.

Jsem na naše děti moc pyšná, jsou to šikulové, společná práce nás baví a mnohdy si u ní i zazpíváme. Škoda, že tohle vidět nemůžete.

 

Comments are closed.