Školní družina ZŠ Zlonice

Březen

Vážení rodiče a milé děti, zde je nabídka březnových aktivit na tvořivých dílničkách:

6. 3. raketa z ruličky

dalekohled

zajíc – vyšívání

květinový obraz – práce s temperovými barvami

13. 3. jarní prázdniny

20. 3. náhrdelník z těstovin

květina z kartonu od vajec

knoflíkový stromeček

malované ulity

 

Únor

Zprávy z 1. oddělení

Vážení rodiče,

další měsíc je za námi a já se Vám opět hlásím z 1. oddělení školní družiny. Ani tento měsíc jsme nelenošili. Dozvěděli jsme se nové věci, vytvořili jsme spoustu výrobků a zahráli si mnoho her.

V prvním týdnu na nás čekalo téma „Týden plný barev“. Každý si udělal své abstraktní dílo pomocí temperových barev a potravinářské fólie. Vybarvovali jsme mandaly. Povídali jsme si o našich nejoblíbenějších barvách a samozřejmě nesmím zapomenout ani na náš duhový den plný pokusů, o kterém jsem Vás již informovala. Co se týče naší četby, pokračovali jsme ve čtení knížky Eliáš a babička z vajíčka.

Druhý týden byl v duchu masek. S tématem „Karnevale, račte dále!“ jsme si užili spoustu zábavy. Tvořili jsme škrabošky a klauny z krepového papíru. Povídali si o masopustních zvycích. A nechyběl ani samotný karneval, na kterém se sešly všechny děti v krásných kostýmech a společně jsme tančili a soutěžili. Jelikož poslední školní den tohoto týdne byl sv. Valentýn, vyrobili jsme si krásná přáníčka. Pokračovali jsme ve čtení knihy Eliáš a babička z vajíčka.

V třetím týdnu jsme měli téma „Umění se nebojíme“. A my jsme dokázali, že se opravdu nebojíme a pustili jsme se do toho naplno. Tvořili jsme koláž z obrazu Mony Lisy. Kreslili strom podle Gustava Klimta. Vytvořili jsme si vlastní návrh mobilního telefonu. A seznamovali se s různými umělci. V tomto týdnu jsme začali číst novou knížku s názvem Zlobivé pohádky.

Poslední týden nás čekal „Týden s dobrodružstvím“. Naučili jsme se hrát živé pexeso. Zkoušeli se dorozumívat zvířecí řečí a hráli hry na postřeh a komunikaci. Vyrobili jsme si papírový náramek s obrázkem a nechyběla ani četba knížky Zlobivé pohádky.

Na závěr bych ráda Vaše děti pochválila. I když občas řešíme malé konflikty, stále jsme jeden tým, který drží při sobě.

Dana Šímová

Vážení rodiče,

přináším vám krátké únorové zprávy z 2. oddělení.  Tento měsíc byl plný barev, dobrodružství a umění. Zažili jsme tematický proužkovaný den, tančili a soutěžili na karnevale, experimentovali s barvou, luštili zašifrovanou zprávu…

Mimo běžné činnosti, jako je vybarvování omalovánek na přání, hraní konstruktivních her a provozování sportovních aktivit, si děti vyrobily škrabošku na karneval, vytvořily abstraktní obraz, vyzkoušely pokus s papírem a vodou a otiskovaly nohy na výkres (mořská pláž). Troufám si tvrdit, že nejzajímavější bylo asi téma „Týden s dobrodružstvím“. Děti dle tajné abecedy luštily šifru a poté hledaly poklad, uvažovaly při hře „Co by se stalo, kdyby…“ o různých situacích a polemizovaly o tom, zda by se jim takový stav líbil (např. “Co by se stalo, kdybych měl tři ruce, kdyby můj pes začal mluvit“ apod.). Velmi vtipné bylo vymýšlení krátkých vět od stejného písmene. Zeptejte se dětí, jak jsme se u této aktivity nasmáli. Absolutním vítězem podle mě byla věta: TRAPNEJ TCHOŘ TLAČIL TLUSTOU TLAČENKU TLAMOU. 🙂

S většími dětmi jsme se v kroužku vaření naučili péct tvarohovou buchtu (tu jsme trochu připálili) a mrkvové tyčinky (ty se zase extra povedly). Doufám, že se děti doma pochlubí a mají chuť vám nový pokrm připravit i doma. V kuchyňce většina dětí pracuje dobře, ale také už jsme si v rámci kroužku vysvětlili rčení „Jak k dílu, tak k jídlu.“ 🙂

Velmi nám pomáhá nové nařízení pana ředitele, které se týká zákazu mobilních telefonů v budově školy. Divili byste se, jak jsou děti najednou hravé a tvořivé. Tajně doufám, že když se jich doma zeptáte, jak se ve družině měly a co dělaly, vám mají co odpovědět, neboť vymýšlení a hledání aktivit pro Vaše děti mě velmi baví a je pro mě nesmírnou odměnou, když pak aktivity baví i je a mluví o nich.

Mám svou třídu moc ráda, a i když zlobí (a někdy opravdu dost), přesto se vždy domluvíme, znají naše zajetá pravidla a pracuje se nám spolu dobře.

Přeji Vám i Vašim dětem krásné prázdniny, buďte na sebe opatrní, pokud vyrážíte třeba na hory, a já se budu těšit po prázdninách na děti, až mi budou sdělovat zážitky.

Krásné jaro všem

Marcela Moravcová, vedoucí ŠD

Vážení rodiče, únor a jeho hlavní téma „Všichni za jeden provaz“  utekly jako voda.

Co jsme tento měsíc ve 3. a 4. oddělení dělali?

Prvnímu týdnu vládlo téma „Týden plný barev“. V něm jsme vyráběli lední brusle z papíru a špachtlí a povídali si o oblíbených barvách.

Druhý týden přinesl téma “Karnevale, račte dále“. Popovídali jsme si o masopustu a vyrobili zajímavé škrabošky. Největší událostí tohoto týdne byl karneval, na kterém se sešla spousta krásných masek, děti tančily a soutěžily, celkově jsme si karneval všichni moc užili. Na konci týdne jsme ještě v duchu blížícího se svátku svatého Valentýna vyrobili srdíčkové zápichy.

Téma třetího týdne bylo „Umění se nebojíme“. Vyrobili jsme pestrobarevné papoušky z papíru, koukali na pohádku Bob a Bobek, na její motivy vyrobili králíka vykukujícího z klobouku.

Jako poslední byl „Týden s dobrodružstvím“. Ten jsme si užili luštěním rébusů a hlavolamů, které nás dovedly ke sladkému pokladu. Vyrobili jsme vesmírnou raketu a koukali na pohádku o dobrodružném putování tří zpívajících Chipmanků.

Stejně jako minule bych chtěla děti pochválit. I přes drobné rozbroje jsme prima parta.

Anna Najmanová

 

Leden

Vážení a milí „družinoví“ rodiče,

rády bychom Vás občas informovaly o činnosti v naší družině. Každá vychovatelka Vám za svoje oddělení přinese krátký raport za určité období. To abyste věděli, že si ve družině nehrajeme pouze s legem. 🙂

K plánování aktivit využíváme tematické plány, kde je na každý týden zpracováno jedno téma a v rámci tohoto tématu připravujeme pro vaše děti aktivity tak, aby byly zajímavé a zábavné. A věřte nám, že zabavit tuto „computerovou“ generaci není úplně lehké. Aktivity jsou dobrovolné, ale děti jsou (alespoň u mě) zvyklé, že volná zábava bude až po „práci“, a tak většinou pracujeme všichni. :-).

I když zima dávno nastala, sněhu se asi nedočkáme. Přesto jsme si v rámci tématu „Zimní království“ vyrobili zimní město z novinového papíru a naučili jsme se stříhat vločku z hedvábného papíru. Odstrojili jsme vánoční stromeček a vytvořili tříkrálovou korunu.

Na druhý týden v lednu bylo naplánováno téma „Pohádková říše“. V něm jsme se kromě sněhuláků seznámili i s různými zimními pohádkovými postavami, vyrobili jsme papírové skřítky se skleněnými nosy, plnili pracovní listy a hledali cestu z bludiště.

Třetí týden v lednu patřil „Zemi věčného ledu“ a ten jsme zasvětili tučňákům a ledním medvědům.

Na závěr ledna připadlo téma „Zvířátka v pohádkách“. V něm jsme počítali zvířátka v pracovním listu, vyráběli papírového havrana, sovu z textilního materiálu a naučili jsme se kreslit dinosaura podle ruky. Všechny své výrobky a výkresy si buď děti odnáší domů nebo slouží k výzdobě ŠD a chodeb.

Někteří z vás vědí, že dva pondělky v měsíci se se staršími dětmi scházím na kroužku vaření. V lednu jsme se naučili vařit gulášovou polévku a dělat šunkovou pomazánku. Děti jsou moc šikovné, nebude to dlouho trvat a budou z nich malí masterschefové. 🙂

Každý pátek již tradičně patří tvořivým dílničkám a vy už jistě všichni víte, že nabídku na celý měsíc najdete na stránkách školy v sekci školní družina.

Pokud nám to povětrnostní podmínky dovolují, chodíme každý den alespoň na chvilku ven, neboť být celý den v učebně je trest nejen pro mě, ale především pro vaše děti. Tímto bych Vás chtěla poprosit o vhodné oblečení pro děti. Chápu, že se hodně dětí dopravuje do školy vozem, ale není možné, aby pak s námi absolvovaly pobyt venku v lehké bundičce bez čepice.

Závěrem bych chtěla Vaše děti moc pochválit, neboť i když občas zazlobí, není to nic vážného, pracujeme jako tým a v naší družině panuje přátelské atmosféra.

S přátelským pozdravem a přáním pěkného dne

Marcela Moravcová, vedoucí ŠD

 

Zprávy z 1. oddělení

Vážení rodiče,

pojďme se společně ohlédnout za uplynulým měsícem a připomenout si, co děti v lednu v družině zažily. Každý týden máme téma, kterému se věnujeme a společně k němu tvoříme. 

 I když sníh stále nemáme a v nejbližší době asi ani mít nebudeme, tak na začátku ledna nás čekalo téma Zimní království. Zde jsme tvořili zasněžené město a paní Zimu, která se moc povedla. Děti opět dokázaly, že umí spolupracovat a navzájem se respektovat. V tomto týdnu jsme četli pohádku Nezralá, Hruška k tabuli a samozřejmě nechyběly ani společenské hry a lego. 

V druhém týdnu jsme se věnovali Pohádkové říši. Hledali jsme rozdíly, vybarvovali omalovánky a povídali jsme si o pohádkách a našich oblíbených hrdinech. Zahráli jsme si hry na komunikaci a koncentraci – dokončení věty, tleskni a opakuj. Vyráběli jsme brýle Harryho Pottera a kouzelné hůlky. V tomto týdnu jsme pokračovali ve čtení knihy Nezralá, Hruška k tabuli. 

Ve třetím týdnu jsme se vypravili do Země věčného ledu, seznámili jsme se s životem Eskymáků a zvířat žijících na Arktidě a Antarktidě. Malovali jsme lední medvědy a tvořili tučňáky z barevného papíru. Tento týden jsme začali číst novou knížku s názvem Eliáš a babička z vajíčka. 

Čtvrtý a poslední týden tohoto měsíce nás čekalo téma Zvířátka v pohádkách. V tomto týdnu jsme se naučili kreslit kočku, do které jsme zapouštěli vodové barvy s klovatinou. Vyrobili jsme si draka z ruličky od toaletního papíru a malovali zlatou rybku.  Dále jsme luštili křížovku se zvířátky a vypracovávali pracovní list, kde jsme spojovali čísla od 1 do 100. I v tomto týdnu nechyběla četba pohádky – Eliáš a babička z vajíčka.

 Po celou dobu si samozřejmě děti mohou stavět z lega a dřívek, hrát společenské hry nebo si kreslit a vybarvovat omalovánky. Pokud nám počasí dovolí, chodíme ven, kde děti nejvíce baví honička, fotbal a vybíjená. 

Tímto bych Vám opět chtěla poděkovat za spolupráci.

Děkuji a přeji hezký den,

Dana Šímová

 

Lednová práce v ŠD, 3. a 4. oddělení

Jelikož 3. a 4. oddělení jsou tři dny v týdnu spojeny v jedno, i informace o tom, co všechno jsme v lednu stihli a udělali, bude psané dohromady. Tato dvě oddělení jsou tvořena nejstaršími družinovými dětmi, a tak je práce zde malinko těžší, protože děti se na malování a různé tvoření už netváří moc nadšeně a někteří z nich by už nejraději nedělali vůbec nic. Frontální, povinnou tvorbu, máme tedy zavedenu alespoň 1x týdně, kdy trvám na tom, aby pracovali opravdu všichni, a ostatní dny je tvoření dobrovolné. Hotové obrázky a výrobky si děti odnáší domů, nebo jsou vystavené na nástěnkách ve třídě 3. oddělení.

Celým lednem nás provázelo téma „Pohádkové snění“. První týden pak konkrétně nesl název „Zimní království“. Jelikož venku jsme se sněhu nedočkali, vyrobili jsme si alespoň krásné vločky z papíru, vyprávěli si o zimních sportech i o tom, co kdo v zimě rád dělá.

Druhý týden v lednu patřil tématu „Pohádková říše“. Zdramatizovali jsme pohádku O šípkové Růžence, podívali se na pohádku na interaktivní tabuli, vyrobili další sněhové vločky, tentokrát za pomoci hrubozrnné soli, a
vytvořili veselé obrázky dětí chytajících sníh do otevřené pusy. Třetí týden v lednu přinesl téma „Země věčného ledu“. V něm jsme vyráběli tučňáky a rukavice palčáky.

V posledním lednovém týdnu, v tématu „Zvířátka v pohádkách“, jsme si pustili pohádku o býčkovi Ferdinandovi, vyrobili jsme 3D obrázek myši a kočku z jednoho pruhu papíru.

Mimo různé tvoření také hrajeme společenské hry – hádáme šibenici, hrajeme přebíranou, skládáme vlaštovky, děti také velmi baví hry na rychlost a postřeh Dobble a Tik Tak Bum. Pokud počasí dovolí, chodíme každý den ven.

I přes občasné drobné rozbroje musím všechny děti moc pochválit.

Anna Najmanová

Duhový den

 

 

 

 

 

V týdnu plném barev jsme se rozhodli, že si s dětmi uděláme duhový den. Ve čtvrtek 6.2. jsme se v 1. oddělení družiny sešli v barevném oblečení a zkoušeli jsme různé pokusy – rozpouštění Skittles bonbónů, čarování s mlékem a míchání barev ve sklenicích. Nakonec se nám povedly jen dva ze tří pokusů, ale i tak se nám duhový den vydařil, dozvěděli jsme se nové informace a na konci děti čekala sladká duhová odměna.

Dana Šímová

 

Únorové dílničky

Vážení rodiče a milé děti, na únor jsme si pro vás v našich tvořivých dílničkách připravily tyto aktivity:

7.2. záložka do knížky

papírový klaun

lední medvěd

valentýnské přání

14.2. oreo lízátka

valentýnské přání

valentýnské přání

origami- unicorn

21.2. zvířátka z kolíčků

želvička z papíru

ptačí krmítko

origami- koruna

28.2. žába z ruličky

ptáčci z luštěnin

míčové hry pro 1. a 2. ročník

zimní kulich – práce z papíru a vaty

 

Vánoční diskotéka

Poslední týden před vánočními prázdninami se již tradičně konala diskotéka. Děti se na připravovanou akci moc těšily a stejně tak si to i užily. Kromě tancování na známé písně na ně čekaly i soutěže o sladké odměny. Tancovali jsme s balónky, podlézali tyč a podávali si balónek ve skupinkách. Tím jsme si i procvičili týmovou práci a zjistili, že je důležité, abychom táhli za jeden provaz. Opět jsme se přesvědčili, že máme v družině skvělé tanečníky.

 

Dana Šímová

 

Lednové dílničky

Vážení rodiče a milé děti, vítáme Vás v novém roce a přejeme Vám hodně zdraví a štěstí, ať se Vám vše daří a starosti se Vám vyhýbají. Na leden máme v dílničkách připraveny pro Vaše děti tyto aktivity:

10. 1. sněhulák z plata od vajec

čajové přání

sněhulák z ponožky

Olaf- pohyblivý

 

17. 1. lucerna z papíru

srdíčko z přírodnin – dekorace

sněhulák z papíru

sladké šišky

 

24. 1. míčové hry

výroba mýdla

papírový anděl

sova – přívěsek z pěnové hmoty

 

Prosincové dílničky

Vážení rodiče a milé děti, v prosinci se sejdeme na dílničkách třikrát, a už tu bude Ježíšek. Uteče to jako voda a my si nadcházející sváteční čas zkrátíme těmito aktivitami:

29. 11. ozdoba na stromeček ze špachtlí

adventní věnec na dveře- kolektivní práce

Mikuláš z papíru

sněhulák z korku

6. 12. přáníčko z mašličky

anděl- práce z papírem

zimní krajina

vánoční svícen

13. 12. zdobení perníčků

krabička na dárek

vánoční přání

vánoční přání zase jinak 🙂

 

Dílničky listopad

Vážení rodiče a milé děti. Podzim je již v plném proudu a plný barev. Vybrat nápady na dílničky tak, aby se dětem líbily, není vůbec snadné, proto doufáme, že si děti vyberou s nadšením, a ne z nutnosti  -). Krásné podzimní dny.

8.11.

* výroba náušnic- vybíráme 15,-
* svatomartinské podkovy
* svícen ze zavařovací sklenice
* svatomartinské rohlíčky

15.11.

* jablečný koláč
* sněhuláčí řetěz
* drak – zápich do květináče
* krmítko pro ptáčky

22.11.

* dřevěná sova – ozdoba k zavěšení
* perníček z filcu
* pudinkové rohlíčky

 

HURÁ NA KAŠTANY

V pátek 27. září se děti z družiny vydaly k nádraží na kaštany. Společnými silami nasbíraly několik tašek, které si pak odnesly k rybníku, kde je čekal úkol. Děti vytvořily skupinky a společně z kaštanů stavěly obrázek, na kterém se dohodly. Spolupráce dětem šla na jedničku a obrázky se moc povedly. Poté jsme si kaštany odnesli do školy, kde pokračovalo další tvoření – skládání obrazců podle kartiček a tvoření zvířátek. Zábavu s kaštany jsme si všichni užili.

 

Vážení rodiče a milé děti, dílničky startují!!!

Pro ty, kteří neví, o co se jedná:

každý pátek věnujeme tzv. tvořivým dílničkám. Děti si vyberou dle zájmu z nabídky činností ty, které pro ně připravíme (výtvarné, pracovní, kulinářské, sportovní, hudební a pohybové aj.), a ve skupině pracují. Zavádíme je již pátým rokem a troufáme si tvrdit, že jsou velmi oblíbené. Většinou jsou dílničky zdarma, pouze v případě, že se nakoupí nějaký nadstandardní materiál, si ten hradí děti, poté si odnášejí zaplacený výrobek domů.

Na říjen jsme si pro děti připravily tyto aktivity:

4.10. podzimní dekorace z přírodnin

ježek z papíru

podzimní plody z plat od vajec

papírový hříbek

 

11.10. absence dvou kolegyň, dílničky odpadají

 

18.10. teepee z klacíků

strašák z roličky

koláč ovocný

podzimní sovička

 

25.10. dýně – šití

ježek z listu

linecké halloweenské prsty

halloweenská čarodějnice

 

Družina na exkurzi u Policie ČR

 

 

 

 

 

 

 

Vážení rodiče a milé děti, zde je poslední nabídka dílniček v tomto školním roce:

7.6. zahrádka- práce s papírem a špachtlemi

míčové hry

budka pro ptáčky- skládání z papíru

slané tyčinky z listového těsta

14.6. ozdoby ze zažehlovacích korálků

tvarohové vějířky- vaření

motýl z PET lahve

přání ke Dni otců

Doufáme, že se Vašim dětem na dílničkách líbí a že si vždy vyberou podle svého gusta. Za celý kolektiv ŠD Vám děkuji za spolupráci a přeji Vám i Vašim dětem krásné léto plné zážitků, buďte na sebe opatrní a v září se
budeme plné elánu těšit.

M. Moravcová ŠD

 

 

Vážení rodiče a milé děti, tady je nabídka květnových dílniček:

3.5. bižuterie ke Dni matek (vybíráme 20,-)

brčkový náramek

zdobená látková taška (vybíráme 35,-)

tvarohové vějířky

 

24.5. budka pro ptáčky- práce s papírem

letadlo ze špachtlí

slané tyčinky z listového těsta

chobotnice z ruličky

 

31.5. motýlci z těstovin

ptáček- origami

rohlíkové chipsy

houpací ptáček

 

V případě, že nám počasí bude přát, proběhne v pátek 3. 5. místo dílniček čarodějnický oheň spojený s opékáním buřtů, který jsme v pondělí 29.4. museli zrušit z důvodu vytrvalého deště.

Krásné jaro přeje kolektiv ŠD

 

 

Vážení rodiče a milé děti, jaro už je v rozpuku a my ho přivítáme těmito aktivitami v pátečních dílničkách:

5.4. zápich do květináče- kuře

vybíjená

velikonoční slepička

12.4. z důvodu zápisu do 1. třídy ZŠ odpadají dílničky

19.4. Velikonoční prázdniny

26.4. čarodějnice

motýl z papíru

akvárium ze sklenice

čarodějný přívěsek ( vybíráme 20,-)

 

 

Lumpíkovo cestování napříč družinkami ČR

Lumpík je plyšový medvídek, který pochází ze školy v Ostravě. Tam se rozhodli, že Lumpíka vypraví na cestu, aby prozkoumal Českou republiku a našel nové přátele. Do projektu se přihlásilo 52 škol. Naše škola samozřejmě nesměla chybět, a tak i nás přijel Lumpík do družiny navštívit.

Medvídek k nám přicestoval ve čtvrtek 28. února a strávil s námi dva dny. V družině jsme mu vyprávěli o Zlonicích a o naší škole. Vzali jsme ho na procházku, abychom mu krásy Zlonic ukázali. Byl se podívat na kostel Nanebevzetí Panny Marie, zastavil se u Památníku Antonína Dvořáka, u sochy sv. Onufria a nakonec nechyběla zastávka u našeho zlonického rybníka, kde se cestou podíval na koně. V družině jsme s Lumpíkem stavěli z dřívek a z lega, malovali obrázky a vybarvovali omalovánku. Proběhlo i seznámení s naší družinovou sovou Kuky. Venku jsme si zahráli fotbal a nechyběla ani pořádná honička. Druhý den, který u nás Lumpík strávil, byly v družině tvořivé dílničky a na těch medvídek nesměl chybět. Vyráběl antistresový balónek, bubínek z papíru, smažil palačinky a hrál vybíjenou. Na chvíli se zastavil kouknout i na děti v kroužku keramiky. Poté už nastalo loučení a Lumpík putoval do školy v Plzni.

Lumpíku, moc ti děkujeme za návštěvu a přejeme ti šťastnou cestu.

Dana Šímová

 

Vážení rodiče a milé děti, jaro už se kvapem blíží a my ho netrpělivě očekáváme. I témata dílniček na březen tomu nasvědčují:

1.3. palačinky

papírový bubínek

antistresový balónek

vybíjená

8.3. JARNÍ PRÁZDNINY

 

15.3. origami- papírový diamant

želvičky ze špachtlí

přívěsek z bužírky

proužkovaný květináč

 

22.3. domečky pro skřítky

rybičkový závěs

bábovka

kytice z papíru

 

29.3. ptáčci na větvičce- práce s přírodním materiálem

vážka z kolíčku

ptáček z papíru

liška z ruličky

 

Přejeme Vám krásné jarní dny a hodně sluníčka.

Kolektiv ŠD

 

Karneval

Ve středu 13. února se v sále školy konal družinový karneval. Děti se proměnily v superhrdiny, princezny, vodníky, čarodějnice a spoustu dalších postav. Všem zúčastněným kostýmy moc slušely. Těšit jsme se mohli na přehlídku kostýmů, tancování a nechyběly ani soutěže. Soutěžili jsme v praskání balónků či v udržení balónku ve dvojicích bez použití rukou a po celou dobu karnevalu bylo možno hlasovat pro Miss a Missáka karnevalu. Miss se stala Andrea Kocourková v kostýmu námořnice a Missákem byl Adam Bauer v kostýmu DJ. Všichni jsme si na karnevalu užili spoustu zábavy a už se těšíme na další družinové akce.

Dana Šímová

 

Únor:

Vážení rodiče a milé děti, připravily jsme pro Vás plán dílniček na únor:

8.2. valentýnské srdce

maňásci z kolíčků

jednorožec z papíru

vyplétané srdíčko

15.2. obrázek „zimní okno“

korálkový náramek

zdobení škrabošky

výroba bižuterie- prsten ( vybíráme 20,-)

22.2. náramek přátelství

loutka- housenka

meruňkové čtverce s pudinkem

škraboška

Přejeme Vám krásné zimní dny a příjemné čekání na jaro.

Kolektiv ŠD

 

 

Leden 2019

Dobrý den, milí rodiče, vítáme Vás v Novém roce a přejeme Vám i Vašim dětem všechno dobré.
Dílničky pro tento měsíc budou pouze dvakrát, neboť jedeme s kolegyní na vzdělávací seminář.

Lednová nabídka:

18.1. grilované sýrové roládky

lávová lampa

sněhulák- svícen

háčkování na prstech

25.1. zimní stromy- koláž

had z barevných dřívek

pečení muffinů

vybíjená

 

Školní družina

Vánoce ve školní družině
Celý prosinec jsme se v družině věnovali Vánocům. Povídali jsme si o vánočních zvycích, psali dopis Ježíškovi, zpívali vánoční koledy a zdobili si třídy. Nezapomněli jsme ani na pomoc druhým – vyráběli jsme přáníčka pro Ježíškova vnoučata a vytvořili sbírku na pomoc psům ve spolku OS Buldočí naděje. Nechyběla ani pořádná zábava. Pro děti byla připravena vánoční diskotéka, kterou jsme si všichni užili. A nakonec přišlo to, co jsme všichni dlouho očekávali – do družiny přišel Ježíšek. Společně jsme se vydali ke stromečku, pod kterým už na nás čekaly dárky. Zazpívali jsme vánoční koledy, poděkovali Ježíškovi a vrhli se na rozbalování. Dostali jsme spoustu nových her a stavebnic, které se dětem moc líbily.
Tímto bych také ráda za celý tým školní družiny všem popřála hodně úspěchů, splněných přání a lásky v novém roce 2019.
Dana Šímová

Dobrý den vážení a milí, v prosinci se na dílničkách sejdeme pouze třikrát.
Připravily jsme si pro Vás:

7.12. vánoční krabička na dárek

sněhulák z kolíčku

vánoční přání

šlehačkové cukroví

14.12. přáníčko- stromeček

zdobení perníčků

šneci z listového těsta

vybíjená

21.12. ozdoba z korkových špuntů

skřítek- obtisk ruky

výroba dřevěné vánoční ozdoby

vánoční přání

Přejeme Vám v tomto adventním čase hlavně chvíle pohody a lásky a těšíme se
na děti v Novém roce.

Kolektiv ŠD

Vážení rodiče a milé děti, v listopadu se můžete těšit na tyto tvořivé dílničky:

2.11. Dýňování ( všechny družiny)

9.11. Kostlivec z ušních tyčinek

Zvířátka ze skořápek

Lentilkové sušenky

Listí z papíru

16.11. Výroba bižuterie – náramek ( vybíráme 40,-)

Domácí modelína

Pavouci ze šišek

Banán v čokoládě

23.11. Slané jednohubky

Lapač snů

Jednorižci z ruliček

Kočka z papíru

30.11. Drátková vánoční ozdoba

Sněžítko

Šátečky z listového těsta

Vybíjená

Myslíme si, že je z čeho vybírat. Přejeme Vám krásné podzimní dny. Kolektiv ŠD

 

Comments are closed.