Pražský hrad

 V úterý 16. listopadu se sedmé třídy vypravily na návštěvu staré Prahy. Hlavním cílem naší exkurze byl Pražský hrad a jeho okolí. Navštívili jsme Chrám svatého Víta, kde jsou uloženy korunovační klenoty a odpočívají tu i naši významní panovníci. Krása stavby na nás udělala velký dojem. Vykládaná okna, obrovské varhany, malby, opravdu moc se nám to líbilo. Po prohlídce jsme se prošli okolím Hradu.  Viděli jsme Zlatou uličku s malými domky hradních střelců a zlatníků. Procházka byla příjemná, protože nám přálo i počasí. Oklikou jsme se vrátili k nádvoří a podívali se na výměnu hradních stráží. Výlet jsme zakončili veselými písničkami, které jsme si pro ukrácení dlouhé chvíle zazpívali v autobusu.

Žákyně 7. B

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.