Beseda s autorem

V pátek 10. září navštívil naši školu bývalý žák, a ne ledajaký! Pan Tomáš Nídr, novinář žijící a píšící v Jižní Americe, si pro nás připravil besedu o své knize Sofinka a kouzelná cukrárna. Pohádky původně upravoval a vymýšlel pro svoji dceru Sofii, se kterou žije v Peru. Nakonec se rozhodl, že je vydá knižně, neboť se líbily i ostatním dětem, jimž je při návštěvě v Čechách vyprávěl. Jak sám řekl, kniha je doslova rodinný podnik, protože nádherné ilustrace do knihy nakreslila jeho manželka, vystudovaná architektka. Pan Nídr nám z knihy přečetl pohádku o hodném upírovi, takže jsme vlastně zažili, jak vypadá takové autorské čtení. Dal prostor i pro různé dotazy, ptali jsme se i na věci, které s knihou nesouvisely. Dozvěděli jsme se třeba, že v Peru se jedí morčata. Ach jo. Povídání se nám moc líbilo a panu Nídrovi bychom přáli, aby se mu podařilo vydat i pokračování Cukrárny, o kterém společně se Sofinkou uvažuje.

Žákyně IX. ročníku

Pokud by někdo měl zájem si knihu zakoupit, může napsat panu Nídrovi na email tomasnidr@seznam.cz

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.