Šlapanický Kapřík

V pátek 18. června 2021 jsme se již potřetí zúčastnili soutěže o putovní pohár „Šlapanický Kapřík“, který pořádal Český rybářský svaz MO Šlapanice. Soutěžili jsme s družstvy ze základních  škol v Mšeném-lázních a Kmetiněvsi. Kapitáni družstev si vylosovali chytací místo a potom se už jen zapisovaly a měřily úlovky do bodovacího průkazu. Na jeden prut se chytal kapr, sumec, úhoř, amur, tolstolobik a karas. Za každý cm byl 1 bod. Naše družstvo s kapitánem Petrem  se během dopoledne snažilo obhájit 1. místo z roku 2019 a přivézt zpět putovní pohár. Chytali jsme čtyři hodiny, během soutěže jsme měli dozorčího rybáře, který měřil a zapisoval body za úlovky. Po ukončení závodů se sečetly body, pod nově vystavěnou pergolou proběhlo vyhodnocení, vyhlášení vítězů a předání medailí.

A víte, kdo si do své školy odvezl putovní pohár? No přece my, rybáři z VI., VII a VIII.B. Díky parádnímu úlovku Šimona – kapr lysec 50 cm a Filipa – amur 55 cm jsme s celkovým počtem 189 bodů opět zvítězili.

Za organizátory akce Jitka Skleničková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.