Kamínky proti rakovině

Každoročně se naše škola zapojuje do Českého dne proti rakovině prodejem kvítků měsíčku lékařského. V letošním již 25. roce však kvůli komplikované situaci žáci do ulic vyrazit nemohli. Podpořit Ligu proti rakovině jsme se rozhodli jinak a zapojili se do výzvy. Žáci devátého ročníku pod vedením paní učitelky Bauerové malovali kytičkové Kamínky proti rakovině.

„Existuje facebooková skupina Kamínky, jejíž členové se ve volném čase baví malováním na kamínky, ty pak umisťují na viditelné místo ve veřejném prostoru. Někdo jiný kamínek najde a potěší ho. Kamínky lze přesouvat a přemisťovat na jiná místa, a to i vzdálená. Tak se stane, že váš kamínek z místa, kam jste ho umístili, doputuje třeba na druhý konec republiky.“ Věříme, že „naše“ kamínky budou dělat radost a šířit myšlenku boje proti rakovině.

Jana Tůmová a cdpr.cz

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.