Aktuální informace k rotačnímu návratu žáků 2. stupně

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě novelizovaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021 se v základních školách v kraji Středočeském, Pardubickém, Libereckém a Praze umožňuje osobní přítomnost žáků 2. stupně, a to za podmínky, že se vzdělávání v lichém týdnu neúčastní první polovina tříd a v sudém týdnu neúčastní druhá polovina tříd (při lichém počtu tříd lze počet zaokrouhlit).

S ohledem na výše uvedené stanovuje ředitel školy následující harmonogram rotační výuky.

• V týdnu od 3. 5.- do 7. 5. se prezenčně budou vzdělávat žáci 7. tříd (7.A, 7.B) a 8. tříd (8.A, 8.B). Zbytek 2. stupně se v tomto týdnu vzdělává distančním způsobem.
  • V týdnu od 10. 5. do 14. 5. se prezenčně budou vzdělávat žáci 6. tříd (6.A, 6.B) a 9. třídy. Zbytek 2. stupně se v tomto týdnu vzdělává distančním způsobem.
  • Ve stejném složení probíhá rotace i v následujících týdnech.

Další informace k mimořádnému opatření:

• žáci účastnící se prezenční výuky se testují (2. st. – 2x týdně)
  • žáci, kteří se z nějakého důvodu nemohou účastnit prezenční výuky, musí mít omluvenku (distanční výuka v daném týdnu neprobíhá)
  • k ochraně dýchacích cest žáci používají roušku (s výjimkou pro vzdělávací aktivity ve školách, jejichž charakter neumožňuje jejich nošení (vč. tělesné výchovy)

Jan Tůma, ředitel školy