Kyberbezpečnost – online beseda

Děti se již rok pohybují  téměř celé dny na internetu. Jak moc bezpečně? Vědí ony samy, co jim hrozí? 8. března se pro žáky naší školy konala online beseda Kyberbezpečnost. Ve spolupráci s Ostrovem Slaný a s projektem Calliditas Edutainment ji zorganizoval pan učitel Pagač. Zúčastnily se jí šesté a sedmé ročníky, každý po dvou hodinách v rámci běžného vyučování. Připojila se naprostá většina žáků, kteří živě a samostatně reagovali a s lektorem spolupracovali. Obsahem besedy bylo bezpečné chování při pohybu na internetu, zásady bezpečné komunikace s neznámými lidmi, nakládání s nevyžádanou poštou a především i problémy kyberšikany a kyberstalkingu, pojmy, které se v současné době, kdy se děti nemohou běžně stýkat, značně rozbujely.

Lektor byl velmi přátelský, odborně na vysoké úrovni, s dětmi to uměl. Až se žáci vrátí do školy, rádi bychom podobnou besedu uspořádali i naživo, s využitím nejmodernější techniky, např. virtuální reality.

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.