Putování tří králů

Ve středu 6. ledna jsme ve školní družině oslavili Den tříkrálový. Nejprve jsme si přečetli příběh o jejich putování za Ježíškem, poté jsme si poslechli koledu a vytvořili loutky Kašpara, Melichara a Baltazara. Nakonec nás čekal zábavný kvíz, který byl připravený v budově školy.  Každá třída chodila samostatně, aby se děti navzájem nepotkaly. V kvízu na děti čekaly otázky, na které se dozvěděly odpovědi v příběhu. Například jak se tři králové jmenovali a kam se vydali. Pokud děti správně otázky vyřešily, vzniklo jim z písmenek slovo Jeruzalém. Na úplném konci kvízu na děti čekala odměna  – hopík a mandarinka. Všem se nám putování tří králů moc líbilo a dozvěděli jsme plno nových informací.

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.