V lednu u prvňáčků

Všichni jsme moc rádi, že jsme se mohli po vánočních prázdninách vrátit zpátky do školy, a ne jako většina našich starších spolužáků zůstat doma na distanční výuce. Na podzim naši žáčci z první třídy zvládali výuku na dálku dobře, úkoly plnili a na on-line  hodiny se až na pár výjimek připojovali. Ale stejně nic nenahradí osobní setkání a výuku v lavicích. V novém roce jsme se vrátili do školy s úsměvem a s nadšením do práce. Zbývalo nám seznámit se už jen s několika písmeny velké tiskací abecedy, a to jsme hravě zvládli.  Od příštího týdne budeme poznávat jejich malé tvary a pomalu se začneme učit i psací písmenka. V lednu konečně přišla zima a zavítala i k nám do třídy. Naučili jsme se už několik básniček s touto tematikou a doprovázíme je pohybem, abychom se u toho i zahřáli, protože ve třídě často větráme.  V matematice nám pomáhají počítat i sněhuláci a rukavice. Sněhuláky nestavíme jen venku ze sněhu, ale vytvořili jsme je i z papíru a zdobí nám naši třídu a chodbu školy.

Třídní učitelka Mgr. Jana Hrdličková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.