Návštěva pražského Pedagogického muzea J. A. Komenského

V úterý 23. června jsme se rozjeli se žáky 4. A a 4. B do Prahy na exkurzi hrazenou z dotačního programu pokusného ověřování návštěvnosti památek. I když nás bylo jenom 13, tak jak to současná doba vyžaduje, vyjeli jsme si navštívit naše hlavní město. Nejdříve jsme si udělali malou zastávku ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně. Tady nás zaujal bílý páv, krásné sochy a umělá jeskyně. A pak už hlavní cíl našeho výletu – Pedagogické muzeum J. A. Komenského. Podrobně jsme se seznámili se životem Komenského, s hlavními myšlenkami jeho učení a byli jsme překvapeni jeho moderními názory na výuku. Paní průvodkyně nás moc chválila a pozvala nás na další návštěvu. Na závěr jsme si mohli koupit suvenýr v místním obchůdku. Všechno se nám moc líbilo.

Mgr. Ilona Dornicová a žáci čtvrtého ročníku

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.