Starší učí mladší

  V pátek 29. 2. si žáci ze 3. B vyzkoušeli, zásluhou 9. ročníků a paní učitelky Bauerové, prožitkové učení. Naši deváťáci si pro žáky připravili zajímavé praktické ukázky z oblasti zdraví člověka a první pomoci. Třeťáci si poctivě změřili svoji výšku, zvážili se, vyzkoušeli si, zda správně vidí a zda se dokáží podepsat poslepu, rozlišovali sladkou chuť od slané, měřili délku své nohy, trénovali paměť. Velký zájem měli žáci o měření krevního tlaku digitálním tlakoměrem, o poslouchání tlukotu svého srdíčka fonendoskopem i o měření tělesné teploty. Překvapeni byli z množství zajímavých informací, které jim sdělila paní učitelka Bauerová o vývoji člověka, líbila se jim i praktická ukázka z vývoje lebky člověka. Za splnění úkolů žáci získali zdravotnický průkaz, kterým se doma hrdě pochlubili. Deváté třídě a paní učitelce Štěpánce Bauerové patří obrovský dík.

Za nadšenou 3. B Barbora Štruplová

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.