Poctiví nálezci

Na své žáky jsme pyšní z různých důvodů: mají vynikající výsledky v jednotlivých předmětech, výborně se umístili na olympiádách či dalších soutěžích, stáli na stupních vítězů při sportovních akcích nebo… Nebo prostě vykonali docela „obyčejnou“ věc, kterou nás velmi překvapili. A právě k takovým jsme přiřadili další dvě jména žáků naší školy – Martin Javorský a Jiří Bareš ze VI. B. Tyhle kluky upozornil malý druhák na to, že na silnici leží peněženka. Vzal ji a začal z ní vybírat drobné. Kluci ho jako správní starší kamarádi upozornili, že tohle se dělat nesmí. Peněženku mu vzali a podívali se dovnitř, jestli nenajdou nějaké indicie, které by je dovedly k majiteli ztracené věci. Zjistili, že uvnitř je spousta dokladů, kreditní karta a poměrně vysoká částka peněz. Neváhali a odnesli peněženku do ředitelny, kde si již pan ředitel věděl rady, jak majitele vypátrat. Nálezcům se dostalo patřičné pochvaly nejen od vedení školy, ale přišel jim osobně poděkovat i majitel peněženky.  A samozřejmě je nemine ani sladká odměna.

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.