Naše škola opět v Plasech

Dne 8. 10. 2019 nasedli žáci 6.A a 8.B do autobusu směr Plasy. Ve zdejším Centru stavitelského dědictví, spadajícího pod Národní technické muzeum v Praze, nás čekaly dvě aktivity. Tou první byl v expozici Statika hrou edukační program Proč to (ne)spadne. Zde jsme se cestou experimentů a vlastního objevování seznámili se základy statiky, zkusili postavit zeď nebo s minimálním počtem dřívek most. Dle sdělení paní lektorky jsme dokonce zdolali místní rekord! Další paní lektorka na nás čekala ve výtvarně řemeslné dílně, kde si každý vyrobil a domů odnesl vlastní mozaiku. Celá exkurze byla plně hrazena z pokusného ověřování paměťových institucí do škol. Moc jsme si to užili, děkujeme.

Žáci 8. ročníku

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.