Páťáci navštívili hodinu fyziky

V posledních hodinách fyziky se žáci 9. ročníku zabývali výrobou různých hraček souvisejících právě s fyzikou. A protože by byla škoda si vše nechat jen pro sebe, pozvali na návštěvu spolužáky z 5. tříd, kteří budou s tímto
předmětem po prázdninách začínat. Ke spatření tu byly anamorfní obrázky, které se zobrazovaly ve válcovém zrcadle, oblíbená hračka nejmenších dětí – krasohled, bagr ovládaný písty z injekčních stříkaček, autíčko poháněné magnety, šroubky přitahované ke kuličce neviditelnou silou či 3D kino. Sami si mohli vyrobit například akrobata balancujícího na tužce, vírníček či již zmíněný anamorfní obrázek. Doufáme, že se mladším kamarádům u nás líbilo a že se přesvědčili, že fyzika může být zábavná a nemusí to být vždy takový
strašák, jak se o ní traduje.

Ing. Michaela Drugdová

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.