Zámek Kynžvart

  Počátkem května se vydali žáci 7. B a 9. ročníku na další exkurzi v rámci pokusného ověřování  vzdělávacích programů paměťových institucí do škol. Cílem byl tentokrát západočeský zámek Kynžvart, bývalé sídlo rodiny Metternichů. Milá paní průvodkyně nás provedla interiéry tohoto krásného zámku a seznámila nás s jeho historií. Poté jsme se krátce prošli přiléhajícím parkem.

Dále jsme zavítali do nedalekých Mariánských Lázní, kde jsme si prohlédli lázeňskou kolonádu, místní Zpívající fontánu, ochutnali vyhlášené oplatky a navštívili park plný miniatur českých kulturních památek – Park Boheminium. Při cestě zpátky jsme se ještě na chvíli zastavili v přírodní rezervaci Smraďoch, jedná se o rašeliniště nacházející se v oblasti tektonického zlomu, kde dochází k výronům oxidu uhličitého a sirovodíku – plynu zapáchajícího po zkažených vejcích, odtud tedy ten zvláštní název.

Ing. Michaela Drugdová

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.