Temelín přivítal šesťáky

V úterý 2. dubna 2019 vyrazilo 43 žáků šestých tříd brzy ráno na celodenní výlet. Autobus nás naložil před školou již v sedm ráno a po více než třech hodinách jízdy jsme dorazili do kláštera Zlatá Koruna poblíž Českého Krumlova. Milí a vstřícní průvodci rozdali žákům před začátkem prohlídky pracovní listy, které museli následně vyplňovat během zajímavé prohlídky. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o životě mnichů, jejich denním režimu a životě mezi zdmi kláštera. Vyzkoušeli jsme si jejich oděv a otestovali, jak obtížné pro ně asi bylo dodržet slib mlčení, který dali – pro některé naše žáky se jednalo o téměř heroický výkon…

Zhruba po dvou hodinách jsme opět nasedli do autobusu a přesunuli jsme se k druhé části našeho výletu – na exkurzi do Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Nejprve jsme byli uvedeni do malého kinosálu, kde jsme Zhlédli několik krátkých programů doprovázených výkladem průvodce a dozvěděli jsme se základní informace o fungování jaderné elektrárny. Měli jsme možnost „osahat si“ jaderné palivo, uranovou rudu či vyzkoušet přístroj na měření radiace – dozimetry. Následovala prohlídka interaktivní expozice, kde si mohli žáci vše vyzkoušet a otestovat.

Zážitků bylo opravdu hodně a zpáteční dlouhá cesta utekla nečekaně rychle. Před sedmou hodinou večer jsme se vrátili k budově školy, kde už na děti netrpělivě čekali jejich rodiče.

Mgr. Martina Hrdličková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.