Noc s Andersenem

K oblíbeným akcím žáků 1. stupně patří Noc s Andersenem, která letos proběhla v pátek 29. března 2019. Tato akce k podpoře dětského čtenářství se letos uskutečnila v 21 zemích světa, a nemohla při ní chybět ani naše škola. V pozdním odpoledni se sešlo celkem 80 nadšenců knih a vyhledavačů dobrodružství. Víte, jak vypadá škola v noci? Je úplně jiná, než jak ji známe během vyučování! Všude je ticho, tma a vše se zdá nějak větší a tajemnější. Náš zážitek umocnil bohatý program, který nám připravily paní učitelky. V tělocvičně jsme zhlédli příběh v mobilním planetáriu, společně jsme si uvařili večeři, zahráli hry, ale hlavně jsme si hodně četli, plnili společné úkoly a tvořili ptačí budky. K našim oblíbeným okamžikům vždy patří noční cesta školou, kde si můžeme vyzkoušet svou odvahu. Už teď se moc těšíme na příští rok, na jubilejní 20. ročník.

Anderseňata