Noc s Andersenem

K oblíbeným akcím žáků 1. stupně patří Noc s Andersenem, která letos proběhla v pátek 29. března 2019. Tato akce k podpoře dětského čtenářství se letos uskutečnila v 21 zemích světa, a nemohla při ní chybět ani naše škola. V pozdním odpoledni se sešlo celkem 80 nadšenců knih a vyhledavačů dobrodružství. Víte, jak vypadá škola v noci? Je úplně jiná, než jak ji známe během vyučování! Všude je ticho, tma a vše se zdá nějak větší a tajemnější. Náš zážitek umocnil bohatý program, který nám připravily paní učitelky. V tělocvičně jsme zhlédli příběh v mobilním planetáriu, společně jsme si uvařili večeři, zahráli hry, ale hlavně jsme si hodně četli, plnili společné úkoly a tvořili ptačí budky. K našim oblíbeným okamžikům vždy patří noční cesta školou, kde si můžeme vyzkoušet svou odvahu. Už teď se moc těšíme na příští rok, na jubilejní 20. ročník.

Anderseňata

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.