Šesťáci mezi indiány

Žáci šestých ročníků se v rámci projektu Pokusné ověřování vypravili do Náprstkova muzea v Praze. Pod poněkud neobvyklým názvem Pokusné ověřování si představte projekt, v rámci kterého mají děti zdarma exkurze do vybraných institucí po celé České republice, vstupné, dopravu a často i oběd. V Náprstkově muzeu nás paní průvodkyně seznámila se životem indiánů a Inuitů (Eskymáků) v Severní Americe. Děti se dozvěděly, co je to tomahavk i k čemu sloužily totemy, prohlédly si indiánské mokasíny, potěžkaly mroží kel či si sáhly na kůži medvěda baribala. Povídání bylo velmi zajímavé a pro děti poutavé. Na závěr si všichni vyzkoušeli, jak se kožená obuv indiánů – mokasíny zdobí korálky. Zápasit s jehlou a nití se nakonec podařilo všem a děti tak mají zajímavý suvenýr.

Ing. Jana Tůmová

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.