Projektový den ke vzniku Československé republiky 1918

  Stoleté výročí vzniku republiky nenechalo chladnou ani naši školu. V pátek 26. října jsme v rámci projektového dne uspořádali pro žáky 2. stupně soutěže, skupinové aktivity a zábavné formy opakování. Po slavnostním úvodu v tělocvičně jsme sestavili „lidskou vlajku Československa“ a shlédli módní přehlídku dobových kostýmu, kterou pro nás připravil devátý ročník. Poté se soutěžící v rámci tříd utkali ve znalostech o vzniku Československa, zasoutěžili si ve hře Riskuj, skládali puzzle, dokreslovali portréty prezidentů, pekli Masarykovy koláčky a vyráběli pamětní medaile. Dopoledne rychle uteklo a věříme, že spousta informací najde v paměti žáků své trvalé místo.

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.