Exkurze v Národním zemědělském muzeu v Praze

V úterý 16. 10. jsme se vydali na exkurzi do Prahy do Národního zemědělského muzea v rámci pokusného ověřování / projekt MŠMT/. Muzeum založil 28. 9. 1918 Antonín Švehla – předseda agrární strany a politik. Výstava byla rozdělena na několik oddílů např. lesnictví, rybářství, myslivectví, gastronomie, zemědělství a vodohospodářství. Zkusili jsme si uvařit pokrm, chytali jsme ryby, zjišťovali jsme, kolik litrů vody spotřebuje čtyřčlenná rodina, besedovali jsme s myslivci o lesní zvěři, poznávali podle hmatu druhy luštěnin či podle sluchu hlasy lesních ptáků. Nakonec jsme vystoupali po točitých schodech na střešní zahradu, odkud je nádherný výhled na naše hlavní město. Poznali jsme Národní divadlo, Petřínskou rozhlednu, Pražský hrad a Žižkovský vysílač. Exkurze se nám moc líbila a už se těšíme na další.

Žáci ze 4. A

 

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.