Návštěva Olomouce

  Osmý a devátý ročník se vypravil nasát středověkou přemyslovskou atmosféru do moravské Olomouce. Během dvoudenního výletu jsme prošli prakticky celým historickým středem města, prohlédli jsme si část olomouckého hradu, dóm svatého Václava, olomouckou radnici s orlojem a impozantní sloup Nejsvětější trojice na Horním náměstí. Prošli jsme mnoho kostelů, středověkých uliček, zúčastnili jsme se interaktivního programu Sen biskupa Karla v Arcidiecézním muzeu a nakonec nás v Muzeu umění čekala výstava obrazů, která vystihovala vývoj malířství na počátku 20. století. Unaveni, ale spokojeni jsme se večer odebrali na lůžka v opravdu pěkném hotýlku uprostřed Olomouce. Jen neradi jsme se po výborném obědu vypravili zpět na nádraží a s městem jsme se rozloučili posledními fotkami. Naše exkurze byla financována z pokusného ověřování „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“, které financuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Linda Jakubíčková a Evelina Lozovaja, VIII. ročník

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.