Exkurze se Světem práce

Co mě baví a kde budu pracovat, otázky, které často řešíme v předmětu Svět práce. Navštěvujeme různé firmy našeho městečka, abychom poznali slasti i strasti nejen podnikatelského života. Naše poslední kroky mířily do truhlářství J. Hartmana. Dozvěděli jsme se, s jakými problémy začínali podnikat, když státní podnik Interier skončil. Viděli jsme, jak na tom je firma dnes, a setkali jsme se i se svými bývalými spolužáky, kteří tu teď vykonávali praxi. Pro dívky byla připravena návštěva kosmetického salónu Martiny Ingrišové. Nejprve jsme se podivili všem osvědčením, která tam majitelka má, a pak jsme nestačili sledovat její hbité prsty na tváři zákaznice. Udivilo nás, že líčí nevěsty dokonce až v Praze, kde v současné době dva dny v týdnu pracuje. Návštěvy obou podnikatelů nás poučily také o tom, jak je práce soukromníka náročná. Žáci se příště podívají na firmu jednoho z největších podnikatelů kraje, na Linet.

Ing. Hana Voříšková, Mgr. Jana Dvořáková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.