Národní technické muzeum v Praze

V rámci projektu „Pokusné ověřování Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“ se tentokrát vydali na cestu žáci šestých tříd, kteří tak mohli zdarma navštívit Národní technické muzeum v Praze. Přiobjednali jsme si i návštěvu části Hornictví, kde byli žáci zaskočeni horníky, kteří zůstali na svém místě v dole. Celou důlní chodbu jsme prošli a následovala prohlídka ostatních částí muzea, kde byly k vidění například dopravní  prostředky, kterými jezdil první prezident T. G. Masaryk.  Prošli jsme  také částmi Chemie, Zdravotnictví či Technika v domácnosti. Některé exponáty vyvolávaly úsměv na tváři, u jiných jsme se nestačili divit, čím vynález začal, jak jeho vývoj pokračoval a co s ním udělala naše moderní doba. Žáci se chovali vzorně a nikdo nelitoval, že se exkurze zúčastnil. Už se těšíme na další akci.

Ing. H. Voříšková a Ing. M. Drugdová

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.