Svět práce, předmět plný naší budoucnosti

Cílem tohoto předmětu je pomoc s výběrem střední školy, resp. budoucího profesního zaměření. Povídáme si, jaké vzdělání ke konkrétnímu povolání potřebujeme, jaké uplatnění v budoucím životě má středoškolák či vysokoškolák, jaké nároky určitá profese klade na dospělé, a tedy i v budoucnosti na nás. Představy dětí jsou často natolik zkreslené různými filmy a seriály v televizi, že si osmáci vlastně realitu ani vzdáleně nedovedou představit. V rámci světa práce také podnikáme exkurze k našim bývalým žákům, nyní podnikatelům, aby se děti dozvídaly informace přímo u pramene. O jednom z nich jsme tu psali již několikrát. Zdeňka Imbra jsme navštívili i letos. Děkujeme za zajímavé povídání, třeba i o tom, že podnikat také znamená ztratit volný čas.

Ing. H. Voříšková a Mgr. J. Dvořáková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.