Voda? Voda. Voda!

V předmětu ekologie stále poznáváme něco nového. Tentokrát se naše objevy týkaly vody. Na letecké mapě ČR jsme si prohlédli území s modrými puntíky, lépe řečeno rodinnými bazény, v nichž se nachází chemicky upravovaná voda. Mezi  námi – dále pro přírodu prakticky nepoužitelná. Na dalších mapách se zase objevovaly vyschlé studny či území, kde je přírodní pitná voda téměř zázrakem. A tak začala naše následná beseda o šetření vodou. Povídali jsme si o spořičích vody na vodovodním kohoutku, který ušetří dvě třetiny, o kapajícím kohoutku, který ročně spotřebuje kapky za 1 200,- Kč, ale zabrousili jsme i ke spotřebě vody při výrobě papíru či jednoho kilogramu vepřového (Představte si  4 800 litrů vody!) nebo hovězího (A teď si představte 15 500 litrů vody!) masa . V besedování jsme pokračovali také další hodiny, třeba s paní Florešovou na ČOV. Moc děkujeme za ochotu a názorné vysvětlování. Závěr z našich diskusí je: Šetřme vodou, ať jí máme dostatek my i další generace.

Ing. H. Voříšková, vyučující ekologie

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.