Knihomolníčkův literární klub – setkání se spisovatelem

P1400450Celý školní rok jsme s dětmi, které navštěvují literární klub, prožili s knížkami a jejich příběhy. Častokrát jsme navštívili tajuplné světy a setkali se s nejrůznějšími postavami. Ovšem na jedno speciální setkání v letošním roce určitě nezapomeneme. Ve středu 21. 6. 2017 jsme měli tu čest setkat se s panem spisovatelem Rostislavem Křivánkem, který laskavě přijal naše pozvání a přišel nás navštívit do školy.
P1400460Na setkání se skutečným panem spisovatelem jsme se moc těšili a odpoledne bylo právě díky němu plné čtení, legrace i tvůrčí práce. Poznali jsme jeho knížku „Uspávačky skřítka Zamhouřílka“ a se zatajeným dechem jsme poslouchali básničky, které pan autor věnoval vždy jednomu jménu. A byla to pěkná náhoda, protože mnohá ze jmen „nosí“ i děti, které navštěvují literární klub.
P1400467Také jsme se dozvěděli, co je to kolektivní poezie a s pomocí pana spisovatele jsme napsali báseň „Chudák dědeček“, kterou nabízíme i vám k přečtení.
Pan Rostislav Křivánek nám svým jedinečným způsobem a s nadšením ukázal, jaká může být legrace se slovy, jak si s nimi můžeme hrát a jak je lze vybrat a poskládat tak, že lahodí nejen sluchu, ale potěší a rozveselí i duši.
Ještě jednou děkujeme panu Rostislavu Křivánkovi za to, že nás potěšil svou milou přítomností a že nám připravil tak krásné a tvůrčí poetické odpoledne, z kterého jsme odcházeli plni radosti a nového úžasu ze čtení!

Dominika Pěničková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.