Soutěž s Plastíkem

Žáci 2. B se zapojili do výtvarné soutěže, kde vymýšleli a kreslili vánoční ozdobu s maskotem Plastíkem. Soutěž organizovala nadace Orlen Unipetrol. Fotografie vánočních výrobků jsme poslali do soutěže a nyní, na začátku nového roku byly všechny děti oceněny diplomem, krásným tričkem, gumou a přívěskem na klíče. Od začátku školního roku mají děti ve třídě Plastíkův kufřík. V něm je sada materiálů na pokusy, které si společně v rámci prvouky ukazují. Vše se týká poznávání vlastností plastů. Na fotografii vidíme pokus s vajíčkem, které má polystyrenovou helmu podobnou naší cyklistické. Ukázali jsme si, z jaké výšky může vajíčko přežít pád, protože díky ochranné helmě nepraskne.

Mgr. Eliška Týlová

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.