Návštěva na celnici

Prosincovou exkurzi absolvovaly osmé ročníky  u celní správy v Kněževsi. Zúčastnily se besedy s ukázkami práce zaměstnanců celnice. Vzhledem k tomu, že jsme ve škole již několik podobných besed absolvovali, mohli si žáci na konci tohoto programu ucelit svou představu o tom, jak takové zaměstnání na celnici vypadá. Prohlédli si prostory celnice, podívali se na konkrétní náplň práce celníka, připomněli si práci psovodů, tentokrát v jejich domácím prostředí. Děti dostaly velký prostor na dotazy a bylo vidět, že je exkurze velmi zaujala. Odpolední část „výjezdu“ patřila prohlídce Majalandu. Osmáci se s radostí svezli na horské dráze, zatočili na motýlovém kolotoči a velký úspěch sklidila tančící květina. Žáci si tak den užili nejen vzděláváním, ale i následnou zábavou.

Jitka Ďurčová

 

 

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.