Výcvikové středisko Letiště Praha

Ve čtvrtek 15. června se šesté ročníky zúčastnily exkurze do výcvikového centra  Czech Aviation Training Centre pražského letiště. Paní průvodkyně, bývalé letušky, nám velmi pěkně a názorně ukázaly, jakým způsobem a kde se čeští piloti a letušky připravují na svou profesi. Viděli jsme trenažéry, na kterých cvičí nouzové přistání s výstupem cestujících, malé i velké turbulence, odbornou první pomoc a další potřebné věci. I my jsme si mohli vyzkoušet nouzové přistání s výstupem po „klouzačce“. Z letiště jsme odjeli na Pražský hrad. Tady nás čekala okružní cesta po jednom z největších hradních komplexu na světě, který je dokonce větší než anglický Windsor. Procházka byla velmi romantická a všem se nám hradní zákoutí líbila. Škoda jen, že bylo celý den velké vedro, a tak jsme se vraceli velmi unaveni.

 

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.