Bádálek

Dne 16. 11. 2022 jsme si zkusili pracovat s nebezpečnou látkou a také jsme si vyzkoušeli elektrolýzu. Nejprve jsme se s nebezpečnou látkou jménem jód seznámili a ujasnili jsme si bezpečnostní pravidla: jak se budeme v průběhu celé práce chovat a jak budeme na vzniklé situace reagovat. Při pokusech jsme viděli sublimaci jódu, kdy se krystalky přeměňují, pozorovali jsme i vytváření „ježečka“ na povrchu baňky. Dále jsme zkoušeli elektrolýzu pomocí kouzelné modré vody, kterou jsme si vyrobili pomocí modré skalice a vody. Do vody jsme položili dva hřebíky, které byly napojené skrze dráty na baterku. Po vytáhnutí hřebíků z modré kouzelné vody byl jeden hřebík černý, druhý byl zbarvený měděně.

Zaspsali bádálkové 🙂

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.