Vlastivědná exkurze do Prahy

V úterý 11. října jsme jeli do Prahy za poznáním památek, o nichž se učíme ve škole. Líbila se nám i cesta, protože jsme jeli patrovým vlakem a seděli jsme nahoře. Z Masarykova nádraží  vedly naše kroky nejprve na Staroměstské náměstí s orlojem, pak jsme se úzkými uličkami dostali ke Karlovu mostu. Měli jsme několik úkolů – najít značku základního kamene, spočítat sochy na mostě, vyfotit nebo popsat místo, odkud byl do Vltavy shozen Jan Nepomucký, a najít sochu Bruncvíka. Při rozchodu na Karlově mostě se nikdo neztratil a všichni splnili většinu úkolů.  K Pražskému hradu vedla cesta Nerudovou ulicí, na ní jsme hledali různá domovní znamení. Hrad se nám moc líbil, každého zaujalo něco jiného. Katedrála sv. Víta, hradní stráž, obelisk, Zlatá ulička. O některých budovách jsme si už vyprávěli ve škole, takže je mnozí z nás hned poznali. Po Starých zámeckých schodech jsme seběhli dolů a ve Valdštejnské zahradě si chvíli odpočinuli. Před cestou na nádraží jsme se stihli jít podívat na Betlémskou kapli. Po 10 nachozených kilometrech některé z nás trochu bolely nohy, ale exkurze se nám líbila a do Prahy se určitě ještě vrátíme…

Žáci 5. ročníku

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.