Navštívili jsme Drážďany

Německé Drážďany leží na Labi a jsou druhým největším městem Saska. A protože jsou od nás vzdálené necelých 120 km, uspořádali jsme v rámci němčiny – druhého cizího jazyka, který se učíme, exkurzi za poznáním a zároveň za procvičením si konverzace s rodilými mluvčími, třeba jen při nákupu. První zastávkou bylo drážďanské náměstí Neumarkt. Prohlédli jsme si přilehlé ulice s jejich památkami a paní učitelky nám o nich moc hezky vyprávěly. Samozřejmě všechny zaujalo místní nákupní středisko, ve kterém jsme měli rozchod. Po poledni nás čekal zábavní park s různými atrakcemi. Domů jsme se sice vraceli hodně unaveni, ale autobus zněl našimi písničkami a povídáním si o Drážďanech i o plánech na nastávající prázdniny.

Andrea a Kiki ze VII. B

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.