Exkurze do zoo

Osmý ročník se vypravil na přírodopisnou exkurzi do zoologické zahrady v Ústí nad Labem. Cesta autobusem příjemně uběhla a my jsme se procházkovým krokem vydali na průzkum cizokrajných zvířat. Hned na kraji zahrady nás udivila inteligence orangutana, který se pomocí kusu látky snažil přitáhnout si bambusový výhon rostoucí nedaleko klece. Když mu upadl, kluci ho ochotně opičákovi podávali. Zahlédli jsme také veterináře s uspávací  pistolí, jak se snaží trefit jednu lamu, aby ji mohl ošetřit. Těšili jsme se na slony, a i když se nám jejich procházka vyhnula, dlouho jsme je alespoň pozorovali u jejich výběhu. Zoo v Ústí je moc hezká a mnozí z nás se tam určitě během prázdnin vypraví s rodinou.

Dívky z VIII. B

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.