Závody rybářského kroužku

Po roce jsme se opět my, družstvo rybářů, utkalo na 4. ročníku o putovní pohár v rybaření u Šlapanického rybníka se soupeři ze ZŠ Kmetiněves a ZŠ Mšené-lázně. Akci opět pořádala MO Šlapanice. Kapitáni družstev si vylosovali chytová místa a od 8.oo hodin začala soutěž. Letos jsme chytali pouze tři hodiny, proto i bodů za ulovené kousky bylo méně. V průběhu soutěže jsme se nechali unést a soutěž v rybaření se na chvíli změnila v soutěž plaveckou. Počasí však bylo sluníčkové a nic nám nebránilo soutěž dokončit i s mokrými šosy.

Po ukončení závodu pro nás rybáři připravili malé překvapení – prezentaci odborníka z Povodí Vltavy, vyzkoušeli jsme si různá náčiní na odběr vody z přírodních zdrojů a vyprávěl, jak bychom se k vodě, životně důležité sloučenině vodíku a kyslíku, měli chovat. V poledne vyhlásil vedoucí soutěže p. Vais vítěze, kterými se letos zaslouženě stali malí rybáři ZŠ Kmetiněves a převzali putovní pohár, my jsme skončili na druhém místě. Celá soutěž byla letos velmi vydařená, catering jako vždy super a my jsme si soutěžní dopoledne celá parta náramně užili. Možná i proto, že se někteří z nás školní soutěže zúčastnili naposledy a po prázdninách pro nás začne nová etapa našeho života. U rybníka se ale určitě budeme jako členové místního rybářského spolku dál setkávat.

Jitka Skleničková

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.