Výlet na Mělník

V úterý 14. června jsme se vypravili na školní výlet do Mělníka a jeho okolí. Prohlédli jsme si krásný zámek, který patřil knížatům z Lobkowicz, a podívali jsme se z něj na celé okolí soutoku Labe s Vltavou, vidět byla i hora Říp, kterou známe z pověstí. Na rozhlednu vedly trochu krkolomné schody, ale nikomu z nás to nevadilo. Hodně nás zaujala kostnice a v ní mrazivý nápis

Co jste vy, byli jsme i my, co jsme my, budete i vy. Brrr. Moc se nám líbilo i v mělnickém podzemí, připadalo nám to jako velké dobrodružství – pochodovat dole pod lidmi!  Čekala nás ještě Vrázova vyhlídka s dalším pohledem na naše dvě největší řeky. Výlet jsme si ohromně užili už proto, že bylo nádherné počasí.

Šárka a Nikola, VII. B

This entry was posted in ZŠ Zlonice. Bookmark the permalink.

Comments are closed.